Historie

Naše kapela vznikla přibližně v říjnu 2004 na pražském Gymnáziu Písnická. Impulzem bylo vystoupení v rámci výroční školní akademie v podání spolužáků z tehdejší kvinty Honzů Kudláčka a Kunsta. Netrvalo dlouho, dali jsme dohromady dalších 5 lidí, složili jsme první písničku - Golf a hned v prosinci jsme odehráli první vystoupení. To se konalo 7.12.2004 v ZUŠ Braník a může za jednu z dalších velmi důležitých věcí: jméno kapely. Nějaké být muselo, tak jsme se jali vymýšlet. Jednoho dne sme tak šli ze zkoušky a zase jednou o tom přemýšleli. Naše myšlenkové pochody se vyvíjely zhruba následovně: je nás 7 -> dáme tam něco se septimou -> "Septolete" -> to je divný a navíc zabraný -> "Septoplete" -> a což z toho udělat "Pestoplete"? -> taky blbina -> tak jenom "Setoplete"! No a název byl na světě. Naše první malé předvánoční tour pokračovalo vystoupením pro cca 25 babiček v domově důchodců Sue Ryder a skončilo účastí na zimní akademii gymnázia Písnická.

Od té doby jsme hrávali v různých pražských klubech, v rámci maturitního plesu jsme zahráli i v pražské Lucerně a společně s kapelou Jamaron ve slavném Paláci Akropolis. V neposlední řadě jsme od roku 2006 vlastními silami pořádali hudební festival "JídelnaFest" na půdě jídelny ZŠ Písnická. Do roku 2011 jsme uspořádali celkem 10 opakování tohoto festivalu. V roce 2015 jsme postoupili do finále soutěže iZUN Music Challenge o účast na Miss Agro po boku slavných kapel. Máme za sebou i několik firemních akcí, mimo jiné např. v Aquapalace Praha, a také několik vystoupení na svatbách, kde hrajeme převážně převzatý repertoár doplněný našimi skladbami.

Dosud nejvýznamnějším milníkem je vydání první desky Akordy na kordy v červnu 2016, která obsahuje celkem 11 písniček z dosavadní tvorby.

Mezi roky 2012 a 2014 si kapela prošla těžkým obdobím, když se jí po odchodu Marina Lišky nedařilo najít toho správného bubeníka, k čemuž se přidala ještě roční pouza z důvodu zahraničního studia některých členů a vše skončilo poměrně rozsáhlou obměnou členů, takže málem hrozilo, že se kapela rozpadne. Naštěstí jsme to všechno zvládli, sestava se ustálila a teď jsme tu, trénujem, hrajem, sehráváme, sezpíváváme, zkoušíme, vymýšlíme, promýšlíme a pořád se nám to plete, ale i tak se těšíme na další koncert a na vás, naše věrné fanoušky a fanynky.